III UŞAQ PARALİMPİYA OYUNLARI. 11.12.2017

11 dekabr 2017-ci ildə Sumqayıt (Azərbaycan) şəhərində III Uşaq paralimpiya oyunları keçirildi.

7 idman növündə (cudo, stolüstü tennis, boçça, qolbol, parathekvando, arabalar ilə rəqslər və üzgüçülük ) 111  artıq idmançı iştirak etdi.

Yarışlar Paralimpiya Komitəsi tərəfindən Azərsell və Yunicef Azərbaycanın dəstəyi ilə təşkil edilmişdir.

Üzgüçülük üzrə yarışlar

Yarışların təşkili yüksək səviyyədə keçirilmışdır.

Üzgüçülük üzrə yarışlarda 7 kateqoriyada 29 üzgüçü iştirak etmişdir.

Yarışların nəticələrinə görə qalib və mükafatçılar kubok, medal, diplom və qiymətli prizlərlə təltif edildi.

Keçən ildə oldu kimi yarışların keçirilməsində məşqçilər Kamal Məmmədov və Faiq Əsgərov, paralimpiya komplekslərinin məşqçiləri, işçiləri və könüllüləri əvəzsiz kömək göstərmişdi.

Üzgüçülük üzrə yarışların protokolu

I kateqoriya S1-S2

Birinci yer - Könül Süleymanova (2004) 02.23.50

İkinci yer - Nicat Həsənov (2004) 02.45.64

Üçüncü yer - Həsən Əmirzadə (2006) 03.02.00

II kateqoriya S3-S4

Birinci yer- Aqil Nəsibov (2002) 01.00.03

İkinci yer - Səbuhi Cahangirli (2002) 01.35.93

Üçüncü yer - Murad Qasımov (2004) 01.44.37

III kateqoriya S5-S6

Birinci yer - Hüseyn Əmirzadə (2006) 01.30.61

İkinci yer- Xansuvar Əsgərli (2006) 01.43.27

Üçüncü yer- Elmir Vəliyev (2004) 01.45.18

Dördüncü yer- Nicat Əliyev (2006) 02.16.70

IV kateqoriya S7-S8

Birinci yer - Əli Vəliyev (2009) 0.37.44

Birinci yer- Zeynəb İbrahimli  (2006) 0.37.44

İkinci yer- Tuncay Həsənli (2010) 0.41.19

Dördüncü yer- Vasif Ağazadə (2012) 0.45.00

V kateqoriya S9-S10

Birinci yer - Fərid Novruzzadə 0.32.20

İkinci yer - Əli Səfərəlizadə 0.33.90

Üçüncü yer - Yusif Muxtarov 01.12.00

Dördüncü yer - Selin Novruzov 01.29.12

VI kateqoriya S11-S 12

Birinci yer - İbrahim Mirzəyev 0.28.42

İkinci yer - İkram Əliyev 0.26.67

Üçüncü yer- Tural Rəcəbli 0.30.69

Dördüncü yer- Rəhim İsgəndərli 0.30.90

Beşinci yer-Məhiəddin Hüseynzadə 033.70

Altıncı yer- Əmir Verdizadə 0.38.80

VII kateqoriya qarışıq

Birinci yer- Nihad Quliyev (2002) 0.45.00

İkinci yer- İntiqam Haqverdiyev (2001) 0.47.29

Üçüncü yer- Elnarə Hinablı (2002)

Üçüncü yer- Hüseyn Abdullayev(2006) 01.11.77

Üçüncü yer- Həsən Səfərov (2006) 01.14.80

Yarışların videosu

Yarışların fotoları