Üzgüçülük üzrə Açıq Yay Gürcüstan çempionatı

13-15 iyul 2018-ci ildə Tiflisdə Üzgüçülük üzrə Açıq Yay Gürcüstan Çempionatı keçirildi. Yarışlar 50m. açıq basseyndə keçdi. Basseyn 2015-ci ildə keçirilən Gənclər Olimpiya Oyunları üçün xüsusilə tikilmişdir.

Yarışların əsasnaməsi

Yarışlarda Rusiya, Ukrayna, Gürcüstan və Azərbaycan klublarından olan 200 üzgüçü iştirak etdi.

“AÜK”-Azərbaycan Üzgüçülük Klubu Azərbaycanı bu yarışlarda təmsil etmişdi. Bu Azərbaycanda Bakıda üzgüçülük bazası olan ilk kommersiya üzgüçülük klubudur. Azərbaycan Üzgüçülük tarixində ilk dəfə şəxsi klub öz hesabına idmançıları xaricə göndərdi. Bundan əvvəl bütün ödənişlər dövlət hesabına və ya valideynlərin hesabına aparılmışdı.

AÜK komandasının tərkibi:

  1. AnnaAndruşenko (2001)
  2. Elman Nəbiyev(2002)
  3. Maksim Petrenko(2003)
  4. Çingiz Rəcəbov (2005)
  5. Emin Aslanov (klubun məşqçisi)
  6. Zamir Əzizov(klubun məşqçisi)
  7. Anar Məmmədov (klubun meneceri)

Yarışlar haqqında

Gürcüstan Çempionatının təşkilatı yüksək səviyyədə idi. Iştirakçıların tərkibi çox güclü idi. Avropa Çempionatından əvvəl Gürcüstanın bütün yaxşı üzgüçülər bu yarışlarda iştirak etdi. Burada həmçinin Rusiya və Ukraynadan idmançılar iştirak etdi. Kişilər arasında qısa distansiyalarda iştirakçıların tərkibi xüsusilə güclü idi. Son zamanlar su idman növləri Gürcüstanda sürətlə inkişaf edir. Gürcüstan vaterpolçuları Avropa Çempionatının əsas mərhələsinə keçib. Üzgüçülərin nəticəsi yaxşılaşdı.

Müqayisə üçün qeyd etmək olar ki, bütün qısa distansiyalar ilkin və final üzmələrdən ibarət idi. Sərbəst üsulla 50 m. distansiyaların finalında üzgüçülər 23-25 saniyə nəticələrini göstərdi. Batterflyay üsulu üzrə isə 24-26 saniyə nəticələrini nümayiş etdi.

AÜK üzgüçülərinin çıxışları

Anna Andruşenko arxası üstə 100 m. və 200 m. distansiyalarda 2 qızıl medal qazandı. Həmçinin 50 m. sərbəst üsul, 50 m. arxa üstə və 200 m. kompleks üsul distansiyalarda 3 gümüş medal qazandı.

Çingiz Rəcəbov sərbəst üsul 1500 m. distansiyasında qızıl, 800 m. distansiyasında gümüş medal qazandı.

Elman Nəbiev baterflyay üsulu 200 m. distansiyasında bürünc medal aldı.

Maksim Petrenko sərbəst  və batterflyay üsullarının 50 m. və 100 m. rəqib distansiyalarında üzürdü. Bütün distansiyalarda şəxsi rekordlarının əldə etməsinə baxmayaraq  mükafat yerlərini qazanmamışdı.

Çempionatdan əvvəl idmançıların qarşısina öz şəxsi nəticələrin yaxşılaşdırma tapşırığı qoyulmuşdu. Bu tapşırığı hamı yerinə yetirə bilmədi. Bunun öz subyektiv səbəbləri vardır. Uzun məsafələrdə, açıq hövzədə üzmə təcrübəsinin olmaması, çox isti hava və küləyin olması bu səbəblərdən bir neçəsidir. Onlar nəticələrə mənfi təsir etmişdi.

Amma bu startların əsas tapşırığı yerinə yetirilmişdi. İdmançılar bacardığı qədər hazırlaşmışdı. Yaz üzmə tətillərindən əvvəl kontrol nəticələr təyin olunmuşdur. 2018-ci ilin noyabrında keçiriləcək Çempionata hazırlıq sentyabr ayında başlanacaq.

Yarışların fotoları

AÜK - Azərbaycan Üzgüçülük Klubu

Yarışların videosu

Protokol

Results list of Georgian Summer Open Swimming Championships     
                 
  Tbilisi, 13 - 15 July, 2018.           Sw. Pool "OLIMPIURI" (50 m.)    
                 
Day - 1 Surname, name   YOB Results Finale City, Club  
                 
  50 m. Backstroke, women          
                 
1. KhutuniSvili Mariam 2002 0:36.43 0:34.40 Chiatura  
2. Andriushenko Anna   2001 0:35.37 0:34.95 Baku  
3. Nikolaishvili Salome 2006 0:35.88 0:35.74 Gldani  
4. Tatrishvili Nino   2003 0:36.16 0:36.21 Black sea  
5. Kvekvecia Liza   2006 0:37.00 0:37.10 Digomi  
6. Gvimradze Tamar   2004 0:36.64 0:37.34 Chiatura  
7. Kakhadxe Mariam   2001 0:38.72 0:37.70 Digomi  
8. Kopaleishvili Lika   2004 0:37.11 0:37.81 Black sea  
9. Ochkhikidze Nino   2003 0:38.91   Chiatura  
10. Gogoladze Gvantsa   2005 0:39.67   Sachkhere
11. Totochia Liza   2005 0:41.35   Black sea  
12. Gabunia Mariam   2007 0:42.09   Tonusi  
13. Kalinina Liza   2006 0:42.13   Sport time
14. Zivzivadze Liza   2004 0:42.43   Black sea  
15. Kachalova Ekaterina   2006 0:47.28   Batumi  
                 
  50 m. Backstroke, men          
                 
1. Abesadze David   2002 0:30.11 0:29.88 Moscow  
2. Niauri Nika   2001 0:30.80 0:30.64 Gldani  
3. Gurgenidze Vladimer 2002 0:30.71 0:31.56 Tonusi  
4. Kvaratskhelia Irakli   1999 0:31.17 0:31.57 Tonusi  
5. Chitidze Gaga   2002 0:31.47 0:31.84 Sachkhere
6. Khutsishvili Saba   2002 0:31.77 0:31.90 Gldani  
7. Kevlishvili Data   2002 0:33.30 0:33.93 Arena  
8. Salamashvili Gia   2004 0:32.05 D.Q. Gldani  
9. Mekantsishvili Levani 2003 0:33.50   Gldani  
10. Petrenko Maksim   2004 0:35.03   Baku  
11. Lisiakov Dmitri   2004 0:36.15   Digomi  
12. Bakhutashvili Phore   2003 0:36.28   Rustavi  
13. Gogoladze Luka   2005 0:36.74   Sachkhere
14. Gurgenidze Giorgi   2005 0:37.69   Gldani  
15. Khandamishvili Luka 2007 0:42.46   Hualing  
16. Kvachantiradze Nika 2008 0:43.26   Sport time
17. Zoidze Giorgi   2005 0:44.22   Batumi  
18. Tsintsadze Giorgi   2007 0:51.07   Batumi  
19. Bolkvadze Nikoloz   2010 1:00.66   Batumi  
                 
                 
                 
                 
  800 m. Freestyle, women          
                 
1. Kharibina Ekaterina   2002 10:54.13   Sport time
2. Chitadze Kristine   2000 11:08.99   Sachkhere
3. Machavariani Natia   2001 11:54.88   Sachkhere
4. Ochkhikidze Nino   2003 D.Q.   Chiatura  
                 
  800 m. Freestyle, men          
                 
1. Kvaratskhelia Irakli   1999 09:37.47   Tonusi  
2. Rajabov Chingiz   2005 10:59.79   Baku  
3. Pantskhava Noe   2006 11:28.49   Gldani  
4. Berdzenishvili Giorgi 1970 11:46.43   Tonusi  
5. Elbakidze Duda   2004 11:58.39   Gldani  
                 
  100 m. Frestyle, women          
                 
1. Imnadze Mariam   2001 1:01.04   Tonusi  
2. Kevlishvili Tinatin   2002 1:01.48   Arena  
3. Megrelidze Tamar   1003 1:04.31   Rustavi  
4. Andriushenko Anna   2001 1:04.48   Baku  
5. Pantskhava Elene   2003 1:05.06   Gldani  
6. Rukhadze Mariam   2003 1:06.56   Tonusi  
7. Khutunishvili Mariam 2002 1:08.84   Chiatura  
8. Beridze Tekla   2003 1:09.29   Sachkhere
9. Kochiashvili Natela   2004 1:10.76   Pentatlon
10. Gvimradze Tamar   2004 1:11.62   Chiatura  
11. Tsutskiridze Ketevan 2004 1:11.63   Rustavi  
12. Lortkiphanidze Mariam 2006 1:13.74   Tonusi  
13. Shtoli Judi   2005 1:14.04   Black sea  
14. Kekchidi Anna   2006 1:15.69   Black sea  
15. Alavidze Anna   2004 1:15.91   Gldani  
16. Zakarashvili Mariam   2007 1:16.28   Rustavi  
17. Gogoladze Gvantsa   2005 1:17.57   Sachkhere
18. Kelenjeridze Liza   2009 1:30.41   Hualing  
19. Mamuladze Sofia   2007 1:42.35   Batumi  
20. Khoperia Isabela   2004 1:43.42   Batumi  
21. Gobadze Natalia   2007 1:47.41   Batumi  
22. Osephashvili Nia   2008 D.Q.   Tonusi  
                 
  100 m. Frestyle, men          
                 
1. Biganishvili Giorgi   1997 0:52.84   Digomi  
2. Lomidze Aleksandre 2000 0:54.55   Vake  
3. Sikharulidze David   1994 0:55.06   Tonusi  
4. Kukhalashvili Luka   2002 0:55.10   Tonusi  
5. Abesadze David   2002 0:55.71   Moscow  
6. Mamulashvili Saba   2001 0:56.13   Tonusi  
7. Katamadze Giorgi   2000 0:56.16   Black sea  
8. Chitishvili Giorgi   2002 0:57.10   Gldani  
9. Eradze Luka   2002 0:57.28   Tonusi  
10. Tsutskiridze Luka   2002 0:57.41   Tonusi  
11. Javakhia Giorgi   1999 0:58.08   Olimpiuri  
12. Petrenko Maksim   2003 0:58.45   Baku  
13. Shengelia Mamuka   2003 0:59.69   Batumi  
14. Berianidze Nikolai   2003 0:59.76   Tonusi  
15. Chumburidze Giorgi   1999 1:00.09   Tonusi  
16. Tsuriashvili Luka   2003 1:00.09   Rustavi  
17. Eradze Giorgi   2003 1:00.12   Tonusi  
18. Kopaleishvili Zauri   2004 1:00.88   Tonusi  
19. Kvartskhia Aleksandre 2001 1:01.78   Gldani  
20. Kevlishvili Data   2002 1:02.25   Arena  
21. Gelashvili Gigi   2001 1:02.48   Arena  
22. Gelashvili Sergo   2002 1:03.66   Tonusi  
23. Davitashvili Luka   2004 1:03.78   Tonusi  
24. Jgarkava Tornike   2005 1:04.19   Gldani  
25. Kakhadze Data   2003 1:04.66   Digomi  
26. Mindorashvili Saba   2005 1:04.75   Rustavi  
27. Gogoladze Luka   2003 1:06.83   Sachkhere
28. Ivelashvili Irakli   2001 1:06.91   Gldani  
29. Kerimovi Mamuka   2002 1:06.95   Sport time
30. Almazovi Nizami   2003 1:06.95   Sport time
31. Lomidze Nikoloz   2001 1:06.97   Sport time
32. Chikhladze Giorgi   2002 1:07.09   Black sea  
33. Managadze Nikoloz   2004 1:07.47   Tonusi  
34. Bakhutashvili Phore   2004 1:07.56   Rustavi  
35. Eradze Sandro   2005 1:09.63   Tonusi  
36. Gurgenidze Giorgi   2005 1:10.24   Gldani  
37. Rajabov Chingiz   2005 1:11.81   Baku  
38. Namoradze Mikheil   2006 1:12.69   Gldani  
39. Darbaidze Shakro   2001 1:13.20   Chiatura  
40. Bugadze Nikoloz   2004 1:13.27   Gldani  
41. Koiava Giorgi   2006 1:13.34   Tonusi  
42. Arakeliani Giorgi   2003 1:14.13   Gldani  
43. Lomsadze Vache   2002 1:17.05   Black sea  
44. Abaishvili Andria   2005 1:18.06   Tonusi  
45. Khakhutashvili Nikoloz 2006 1:19.97   Tonusi  
46. Kobaidze Iveri   2002 D.Q   Sport time
47. Gogichaishvili aleksandre 1998 D.Q   Olimpiuri  
48. Bigvava lasha   2002 D.Q   Black sea  
                 
  200 m. Breaststroke, women          
                 
1. Dehan Raha   2005 2:59.73   Tonusi  
2. Imerlishvili Elene   2004 3:22.28   Black sea  
3. Kotrikadze Nino   2005 3:23.12   Digomi  
4. Kalinina liza   2006 3:25.94   Sport time
                 
                 
                 
  200 m. Breaststroke, men          
                 
1. Kervalishvili Rati   2000 2:34.87   Tonusi  
2. Sulkhanishvili Giga   2002 2:42.72   Tonusi  
3. Meladze Sandro   2001 2:53.26   Digomi  
4. Churchelauri Irakli   2003 2:55.95   Black sea  
5. Negrebetski Igor   1970 3:00.03   Ukraine  
6. Sikharulidze Nikoloz 2005 3:02.45   Digomi  
7. Katsadze Sandro   2004 3:03.72   Gldani  
8. Korkiti Zurab   2003 3:05.47   Tonusi  
9. Barkhudarov Dmitri   2006 3:09.44   Tonusi  
10 Khabeishvili Saba   2003 3:16.03   Rustavi  
11. Tvauri Nikoloz   1993 3:30.16   Tonusi  
                 
  200 m. Butterfly, women          
1. Khutunishvili Nino   2002 2:53.00   Chiatura  
2. Tsutskiridze Ketevan 2004 3:12.46   Rustavi  
                 
  200 m. Butterfly, men          
1. Kobakhidze Teimuraz 1995 2:12.73   Digomi  
2. Chitidze Gaga   2002 2:31.44   Sachkhere
3. Nabiev Elman   2002 2:31.77   Baku  
4. Khaduri Aleksandre   2003 2:45.16   Digomi  
                 
  400 m. IM, women            
                 
1. Megrelidze Tamar   2003 2003   Rustavi  
2. Gvimradze Tamar   2004 2004   Chiatura  
3. Beridze Tekla   2003 2003   Sachkhere
                 
                 
  400 m. IM, men            
                 
1. Vashakidze Akaki   1998 1998   Rustavi  
2. Mindorashvili Saba   2005 2005   Rustavi  
3. Tsinadze Luka   2003 2003   Sachkhere
4. Gogia Nikoloz   2006 2006   Rustavi  
                 
Day - 2 Surname, name   YOB Results Finale City, Club  
                 
  50 m. Breaststroke, women          
                 
1. Goginashvili Rusudan 2001 0:35.85 0:35.71 Rustavi  
2. Lomidze Salome   2000 0:38.79 0:37.72 Tonusi  
3. Chabukiani Mariam   2003 0:38.94 0:37.84 Gldani  
4. Kotrikadze Nino   2005 0:43.64 0:42.13 Digomi  
5. Kalinina Liza   2006 0:43.41 0:42.71 Sport time
6. kopaleishvili Lika   2004 0:42.72 0:42.72 Black sea  
7. Imerlishvili Elene   2004 0:42.63 0:42.80 Black sea  
8. Shtoli Judi   2005 0:44.38 0:45.42 Black sea  
9. Gogoladze Gvantsa   2005 0:45.06   Sachkhere
10. Lortkiphanidze Mariam 2006 0:45.09   Tonusi  
11. Totochia Liza   2005 0:45.48   Black sea  
12. Kachalova Ekaterina   2006 0:46.60   Batumi  
13. Gabunia Mariam   2007 0:46.60   Tonusi  
14. Zakarashvili Mariam   2007 0:46.68   Rustavi  
                 
  50 m. Breaststroke, men          
                 
1. Kervalishvili Rati   2000 0:29.83 0:29.57 Tonusi  
2. Meladze Sandro   2001 0:32.19 0:32.17 Digomi  
3. Sulkhanishvili Giga   2002 0:33.30 0:32.30 Tonusi  
4. Maisuradze Tornike   1991 0:33.71 0:33.22 Digomi  
5. Gelashvili Gigi   2001 0:33.51 0:33.28 Arena  
6. Lufti Francis   2005 0:34.28 0:34.93 Arena  
7. Negrebetski Igor   1970 0:35.75 0:35.38 Ukraine  
8. Sikharulidze Nikoloz 2005 0:35.59 0:35.88 Digomi  
9. Churchelauri irakli   2003 0:36.03   Black sea  
10. Tsinadze Luka   2003 0:36.16   Sachkhere
11. Korkiti Zurab   2003 0:36.22   Tonusi  
12. Katsadze Sandro   2004 0:37.91   Gldani  
13. Kobaxidze Iveri   2002 0:38.08   Sport time
14. Eradze Sandro   2005 0:38.48   Tonusi  
15. Darbaidze Shakro   2001 0:38.48   Chiatura  
16. Macharashvili Revaz 2004 0:39.41   Black sea  
17. Lisiakov Dmitri   2004 0:39.47   Digomi  
18. Lomidze Nikoloz   2001 0:39.78   Sport time
19. Bigvava Lasha   2002 0:39.82   Black sea  
20. Khabeishvili saba   2003 0:39.84   Rustavi  
21. Lomsadze Vache   2002 0:40.32   Black sea  
22. Arakelian Giorgi   2003 0:40.56   Gldani  
23. Barkhudarov Dmitri   2006 0:40.97   Tonusi  
24. Tvauri Nikoloz   1993 0:42.05   Tonusi  
25. Partskhaladze Sandro 2005 0:43.45   Black sea  
26. Abaishvili Andria   2005 0:44.78   Tonusi  
27. Balakhadze Luka   2005 0:46.31   Sport time
28. Kipshidze Giorgi   2006 0:49.50   Rustavi  
29. Chaduneli luka   2009 0:52.77   Gino academy
                 
  100 m. Butterfly, women          
                 
1. Kevlishvili Tinatin   2002 1:09.12   Arena  
2. Megrelidze Tamar   2003 1:12.30   Rustavi  
3. Khutunishvili Nino   2002 1:16.26   Chiatura  
4. Kekchidi Anna   2006 1:26.96   Black sea  
                 
  100 m. Butterfly, men          
                 
1. Kobakhidze Temuri   1995 0:57.11   Digomi  
2. Biganishvili Giorgi   1997 0:57.98   Digomi  
3. Mamulashvili Saba   2001 1:01.63   Tonusi  
4. Nabiev Elman   2002 1:04.22   Baku  
5. Chitidze Gaga   2002 1:04.62   Sachkhere
6. Gelashvili Sergo   2002 1:05.57   Tonusi  
7. Shengelia Mamuka   2003 1:09.25   Tonusi  
8. Chumburidze Giorgi   1999 1:09.79   Tonusi  
9. Khaduri Aleksandre   2003 1:14.67   Digomi  
10 Gogoladze Luka   2003 1:14.82   Sachkhere
                 
  200 m. Freestyle, women          
                 
1. Imnadze Mariam   2001 2:14.84   Tonus  
2. Pantskhava Elene   2003 2:25.61   Gldani  
3. Rukhadze Mariam   2003 2:26.23   Tonus  
4. Chitadze Kristine   2000 2:27.83   Sachkhere
5. Megrelidze Tamar   2003 2:29.59   Rustavi  
6. Kochiashvili Natela   2004 2:34.59   Pentatlon
7. Machavariani Natia   2001 2:36.53   Sachkhere
8. Tsutskiridze Ketevan 2004 2:45.89   Rustavi  
9. Zakarashvili Mariam   2007 3:00.20   Rustavi  
10. Dehan Raha   2005 D.Q.   Tonus  
                 
  200 m. Freestyle, men          
                 
1. Revishvili Irakli   1989 1:56.30   Tonusi  
2. Vashakidze Akaki   1998 1.58.48   Rustavi  
3. Kukhalashvili Luka   2002 2:00.81   Tonusi  
4. Eradze Luka   2002 2:05.84   Tonusi  
5. Abesadze David   2002 2:08.92   Moscow  
6. Kopaleishvili Zauri   2004 2:10.42   Tonusi  
7. Petrenko Maksim   2003 2:11.68   Baku  
8. Berianidze Nikolai   2003 2:14.84   Tonusi  
9. Tsuriashvili Luka   2003 2:15.83   Rustavi  
10 Mindorashvili Saba   2005 2:22.04   Rustavi  
11. Kakhadze Data   2003 2:22.45   Digomi  
12. Davitashvili Luka   2004 2:27.85   Tonusi  
13. Lomidze Nikoloz   2001 2:30.57   Sport time
14. Tandashvili Ilia   2002 2:30.31   Pentatlon
15. Rajabov Chingiz   2005 2:32.93   Baku  
16. Lomidze Aleksandre 2000 2:37.70   Vake  
                 
  200 m. Backstroke, women          
1. Andriushenko Anna   2001 2:44.72   Baku  
2. Tatrishvili Nino   2003 2:49.24   Black sea  
3. Khutunishvili Mariam 2002 2:49.49   Chiatura  
4. Kvekvecia Liza   2006 2:51.91   Digomi  
5. Nikolaishvili Salome 2006 2:52.20   Gldani  
6. Kopaleishvili Lika   2004 2:56.97   Black sea  
7. Ochkhikidze Nino   2003 2:59.88   Chiatura  
8. Zivzivadze Liza   2004 3:13.73   Black sea  
                 
  200 m. Backstroke, men          
                 
1. Pantskhava Noe   2006 2:37.74   Gldani  
2. Gogia Nikoloz   2006 2:44.75   Rustavi  
3. Bakhutashvili Phore   2004 2:52.16   Rustavi  
                 
  1500 m. Freestyle, women          
                 
1. Kharibina Ekaterina   2002 20.56.86   Pentatlon
2. Kochiashvili Latela   2004 22:09.99   Pentatlon
3. Gvimradze Tamar   2004 23:04.56   Chiatura  
                 
  1500 m. Freestyle, men          
                 
1. Rajabov Chingiz   2005 20:55.81   Baku  
2. Berdzenishvili Giorgi 1970 22:51.03   Tonusi  
                 
  Relay - 4 X 100 m. Freestyle, women        
                 
1. Mumladze Meri     4:31.15   Tonusi  
  Lortkiphanidze Mariam          
  Rukhadze Mariam            
  Imnadze Mariam            
                 
2. Beridze Tekla     4:36.94   Sachkhere
  Machavariani Natia            
  Kharibina ekaterina            
  Chitadze Kristine            
                 
3. Nikolaishvili Salome   4:43.19   Gldani  
  Chabukiani Mariam            
  Alavidze Anna            
  Pantskhava Elene            
                 
4. Khutunishvili Nino     4:58.57   Chiatura  
  Khutunishvili Mariam          
  Gvimradze Mariam            
  Ochkhikidze Nino            
                 
5. Tatrishvili Nino     5:03.65   Black sea  
  Kekchidi Anna            
  Kopaleishvili lika            
  Shtoli Judi     5:03.65      
                 
  Relay - 4 X 100 m. Freestyle, men        
                 
1. Mdivani saba     3:42.84   Tonusi  
  Kukhalashvili Luka            
  Shakhnazarov David            
  Revishvili Irakli            
                 
2. Bichikashvili Juderi     3:51.62   Mix  
  Lomidze Aleksandre          
  Berianidze Nikolai            
  Katamadze Giorgi            
                 
3. Kvartskhia Aleksandre   3:53.98   Olimpiuri  
  Javakhia Giorgi            
  Gogichaishvili Aleksandre          
  Magrakvelidze Davit          
                 
4. Petrenko Maksim     4:17.85   Baku  
  Nabiev Elman            
  Rajabov Chingiz            
  Andriushenko Anna            
                 
5. Lisiakov Dmitri     4:39.87   Digomi  
  Meladze Sandro            
  Sikharulidze Nikoloz          
  Kakhadze Data            
                 
Day - 3 Surname, name   YOB Results Finale City, Club  
                 
  50 m. Freestyle, women          
1. Imnadze Mariam   2001 0:27.93 0:27.72 Tonusi  
2. Andriushenko Anna   2001 0:29.76 0:29.86 Baku  
3. Pantskhava Elene   2003 0:29.95 0:30.24 Gldani  
4. Beridze Tekla   2003 0:30.70 0:30.42 Sachkhere
5. Khutunishvili Mariam 2002 0:31.37 0:31.24 Chiatura  
6. Shtoli Judi   2005 0:31.94 0:31.67 Black sea  
7. Kakhadze Mariam   2003 0:31.70 0:31.85 Digomi  
8. Tsutskiridze Ketevan 2004 0:32.05 0:32.49 Rustavi  
9. Alavidze Anna   2004 0:32.51   Gldani  
10. Eristavi Irina   2001 0:32.90   Neptune  
11. Kekchidi Anna   2006 0:32.97   Black sea  
12. Zakarashvili Mariam   2007 0:33.29   Rustavi  
13. Gogoladze Gvantsa   2005 0:33.33   Sachkhere
14. Totochia Liza   2005 0:35.61   Black sea  
15. Osepashvili Nia   2008 0:36.68   Tonusi  
16. Kelenjeridze Liza   2009 0:38.97   Hualing  
17. Kardanakhishvili Anastasia 2008 0:42.34   Gurjaani  
18. Khoperia Isabela   2004 0:44.44   Batumi  
19. Mamuladze Sofia   2007 0:45.00   Batumi  
20. Bostoganashvili Mariam 2007 0:45.09   Gurjaani  
21. Gobadze Natalia   2007 0:45.79   Batumi  
22. Tatarashvili Nino   2008 0:48.65   Gurjaani  
23. Mamukashvili Nino   2009 D.Q.   Gurjaani  
24. Zardiashvili Nino   2010 D.Q.   Gurjaani  
25. Gogiashvili Ketevan   2005 D.Q.   Gurjaani  
                 
  50 m. Freestyle, men          
                 
1. Biganishvili Giorgi   1997 0:24.12 0:23.57 Digomi  
2. Shakhnazarov David   1996 0:25.07 0:24.45 Tonusi  
3. Abesadze David   2002 0:24.88 0:24.47 Moscow  
4. Vashakidze Akaki   1998 0:24.20 0:24.78 Rustavi  
5. Lomidze Aleksandre 2000 0:24.87 0:24.82 Vake  
6. Kukhalashvili Luka   2002 0:25.43 0:24.87 Tonusi  
7. Tsutskiridze Luka   2002 0:25.06 0:25.00 Tonusi  
8. Katamadze Giorgi   2000 0:25.05 0:25.16 Black sea  
9. Sikharulidze David   1994 0:25.48   Tonusi  
10. Javakhia Giorgi   1999 0:25.48   Olimpiuri  
11. Chitishvili Giorgi   2002 0:26.03   Gldani  
12. Niauri Nikoloz   2001 0:26.43   Gldani  
13. Gogichaishvili Aleksandre 1998 0:26.53   Olimpiuri  
14. Eradze Giorgi   2003 0:26.81   Tonusi  
15. Petrenko Maksim   2003 0:26.91   Baku  
16. Tsuriashvili Luka   2003 0:26.94   Rustavi  
17. Chumburidze Giorgi   1999 0:26.95   Tonusi  
18. Khutsishvili Saba   2002 0:27.04   Gldani  
19. Kochiashvili Nikoloz 2001 0:27.05   Rustavi  
20. Chitidze Gaga   2002 0:27.73   Sachkhere
21. Kevlishvili Data   2002 0:27.79   Arena  
22. Kobakhidze Iveri   2002 0:27.90   Sport time
23. Kakhadze Data   2003 0:27.92   Digomi  
24. Almazov Nizam   2003 0:28.37   Sport time
25. Salamashvili Gia   2002 0:28.47   Gldani  
26. Kerimov Mamuka   2002 0:28.83   Sport time
27. Davitashvili Luka   2004 0:29.09   Tonusi  
28. Mindorashvili Saba   2005 0:29.18   Rustavi  
29. Pantskhava Noe   2006 0:29.31   Gldani  
30. Jgarkava Tornike   2005 0:29.47   Gldani  
31. Chikhladze Giorgi   2002 0:29.53   Black sea  
32. Managadze Nikoloz   2004 0:29.94   Tonusi  
33. Lomidze Nikoloz   2001 0:30.70   Sport time
34. Bakhutashvili Phore   2004 0:30.87   Rustavi  
35. Koiava Giorgi   2006 0:31.34   Tonusi  
36. Lomsadze Vache   2002 0:31.37   Black sea  
37. Gurgenidze Giorgi   2005 0:31.75   Gldani  
38. Darbaidze Shakro   2001 0:32.20   Chiatura  
39. Arakelyan Giorgi   2003 0:32.37   Gldani  
40. Namoradze Mikheil   2006 0:33.05   Gldani  
41. Rajabov Chingiz   2005 0:33.59   Baku  
42. Phartskhaladze Sandro 2005 0:34.56   Gldani  
43. Gogoladze Giorgi   2005 0:34.57   Rustavi  
44. Gurgenadze Irakli   2006 0:35.70   Rustavi  
45. Khakhutashvili Nikoloz 2006 0:36.19   Tonusi  
46. Zoidze Giorgi   2005 0:37.25   Batumi  
47. Chaduneli Luka   2009 0:37.63   Gino academy
48. Arziani Gigi   2009 0:39.90   Rustavi  
49. Mkheidze Tamaz   2006 0:40.44   Batumi  
50. Gogiashvili Levan   2007 0:42.06   Gurjaani  
51. Alavidze Andria   2008 0:42.08   Batumi  
52. Tsintsadze Giorgi   2007 0:42.38   Batumi  
                 
  50 m. Butterfly, women          
                 
1. Kevlishvili Tinatin   2002 0:31.46 0:31.60 Arena  
2. Rukhadze Mariam   2003 0:34.47 0:32.68 Tonusi  
3. Khutunishvili Mariam 2002 0:35.20 0:33.71 Chiatura  
4. Khutunishvili Nino   2002 0:34.34 0:33.92 Chiatura  
5. Tsutskiridze Ketevan 2004 0:35.08 0:34.53 Rustavi  
6. Nikolaishvili Salome 2006 0:33.69 0:34.63 Gldani  
7. Tatrishvili Nino   2003 0:35.32 0:35.14 Black sea  
8. Gvimradze Tamar   2004 0:35.36 0:35.59 Chiatura  
9. Alavidze Anna   2004 0:37.72   Gldani  
10. Zakarashvili Mariam   2007 0:41.82   Rustavi  
                 
  50 m. Butterfly, men          
                 
1. Kobakhidze Temuri   1995 0:25.03 0:24.83 Digomi  
2. Mdivani Saba   1999 0:26.37 0:26.27 Tonusi  
3. Mamulashvili Saba   2001 0:27.08 0:26.87 Tonusi  
4. Gelashvili Sergo   2002 0:28.57 0:28.14 Tonusi  
5. Petrenko Maksim   2003 0:28.75 0:28.55 Baku  
6. Berianidze Nikolai   2003 0:29.41 0:28.69 Tonusi  
7. Javakhia Giorgi   1999 0:28.81 0:28.70 Olimpiuri  
8. Shengelia Mamuka   2003 0:29.79 0:29.27 Batumi  
9. Kvaratskhelia Irakli   1999 0:28.18 DNS Tonusi  
10. Nabiev Elman   2002 0:28.89   Baku  
11. Gogoladze Luka   2003 0:30.39   Sachkhere
12. Lisiakov Dmitri   2004 0:31.32   Digomi  
13. Ivelashvili Irakli   2001 0:31.56   Gldani  
14. Chikhladze Giorgi   2002 0:31.62   Black sea  
15. Mekantsishvili Levan 2004 0:32.25   Gldani  
16. Khaduri Aleksandre   2003 0:33.64   Digomi  
17. Bakhutashvili Phore   2004 0:34.72   Rustavi  
18. Bugadze Nikoloz   2004 0:35.31   Gldani  
19. Macharashvili Revaz 2004 0:36.85   Black sea  
20. Arziani Gigi   2009 0:42.38   Rustavi  
21. Gogoladze Giorgi   2005 D.Q.   Rustavi  
22. Abesadze David   2002 D.Q.   Moscow  
                 
  100 m. Breaststroke, women          
                 
1. Goginashvili Rusudan 2001 1:16.67   Rustavi  
2. Lomidze Salome   2000 1:23.20   Tonusi  
3. Chabukiani Mariam   2003 1:26.69   Gldani  
4. Dehan Raha   2005 1:27.02   Tonusi  
5. kalinina Liza   2006 1:34.82   Sport time
6. Kotrikadze Nino   2005 1:34.85   Digomi  
7. Imerlishvili Elene   2004 1:34.94   Black sea  
8. Lortkiphanidze Mariam 2006 1:37.80   Tonusi  
9. Gabunia Mariam   2007 1:42.02   Tonusi  
10. Kachalova Ekaterina   2006 1:43.38   Batumi  
11. Mamukashvili Anna   2007 1:59.72   Gurjaani  
12. Kvlividze Mariam   2009 2:05.28   Gurjaani  
                 
  100 m. Breaststroke, men          
                 
1. Kervalishvili Rati   2000 1:07.06   Tonusi  
2. Eradze Luka   2002 1:11.28   Tonusi  
3. Sulkhanishvili Giga   2002 1:11.82   Tonusi  
4. Gelashvili Gigi   2001 1:13.78   Arena  
5. Meladze Sandro   2001 1:15.56   Digomi  
6. Negrebetski Igor   1970 1:20.22   Ukraine  
7. Churchelauri Irakli   2003 1:20.94   Black sea  
8. Sikharulidze Nikoloz 2005 1:21.32   Digomi  
9. Luft Francis   2005 1:21.66   Arena  
10. Tsinadze Luka   2003 1:21.74   Sachkhere
11. Korkiti Zurab   2003 1:21.94   Tonusi  
12. Katsadze Sandro   2004 1:23.68   Gldani  
13. Darbaidze Shakro   2001 1:25.49   Chiatura  
14. Lomidze Nikoloz   2001 1:27.09   Sport time
15. Eradze Sandro   2005 1:27.84   Tonusi  
16. Barkhudarov Dmitri   2006 1:28.69   Tonusi  
17. Bigvava Lasha    2002 1:30.03   Black sea  
18. Khabeishvili Saba   2003 1:32.84   Rustavi  
19. Tvauri Nikoloz   1993 1:34.41   Tonusi  
20. Partskhaladze Sandro 2005 1:35.53   Black sea  
21. Abaishvili Andria   2005 1:40.06   Tonusi  
22. Nazrishvili Dachi   2006 D.Q.   Gurjaani  
                 
  100 m. Backstroke, women          
                 
1. Andriushenko Anna   2001 1:16.23   Baku  
2. Khutunishvili Mariam 2002 1:17.28   Chiatura  
3. Tatrishvili Nino   2003 1:17.38   Black sea  
4. Gvimradze Tamar   2004 1:20.08   Chiatura  
5. Kvekvetsia Liza   2006 1:20.11   Digomi  
6. Kopaleishvili Lika   2004 1:23.13   Black sea  
7. Ochkhikidze Nino   2003 1:23.50   Chiatura  
8. Totochia Liza   2005 1:32.44   Black sea  
9. Zivzivadze Liza   2004 1:32.52   Black sea  
                 
  100 m. Backstroke, men          
                 
1. Abesadze David   2002 1:06.56   Moscow  
2. Chitidze Gaga   2002 1:08.92   Sachkhere
3. Gurgenidze Vladimer 2002 1:10.20   Tonusi  
4. Kvaratskhelia Irakli   1999 1:14.51   Tonusi  
5. Kevlishvili Data   2002 1:17.61   Arena  
6. Mekantsishvili Levan 2004 1:19.59   Gldani  
7. Kvachantiradze Nikoloz 2008 1:40.13   Sport time
                 
  400 m. Freestyle, women          
                 
1. Chitadze Kristine   2000 5:04.54   Sachkhere
2. Megrelidze Tamar   2003 5:05.38   Rustavi  
3. Rukhadze Mariam   2003 5:20.17   Tonusi  
                 
  400 m. Freestyle, men          
                 
1. Revishvili Irakli   1989 4:06.43   Tonusi  
2. Vashakidze Akaki   1998 4:11.93   Rustavi  
3. Kopaleishvili Zauri   2004 4:43.38   Tonusi  
4. Berianidze Nikolai   2003 4:56.18   Tonusi  
5. Mindorashvili Saba   2005 5:14.30   Rustavi  
6. Rajabov Chingiz   2005 5:15.22   Baku  
7. Elbakidze Duda   2004 5:40.93   Gldani  
8. Arakelyan Giorgi   2003 6:08.62   Gldani  
9. Giorgobiani David   1990 14:47.49 Para sw. Arena  
                 
  200 m. IM, women            
                 
1. Megrelidze Tamar   2003 2:42.06   Rustavi  
2. Andriushenko Anna   2001 2:42.09   Baku  
3. Gvimradze Tamar   2004 2:54.34   Chiatura  
4. Beridze Tekla   2003 2:55.63   Sachkhere
5. Khutunishvili Nino   2002 2:56.09   Chiatura  
6. Kekchidi Anna   2006 3:14.96   Black sea  
7. Zakarashvil Mariam   2007 3:28.06   Rustavi  
                 
  200 m. IM, men            
                 
1. Eradze Giorgi   2003 2:35.40   Tonusi  
2. Tsuriashvili Luka   2003 2:38.37   Rustavi  
3. Tsinadze Luka   2003 2:43.04   Sachkhere
4. Negrebetski Igor   1970 2:50.91   Ukraine  
5. Gogia Nikoloz   2006 2:52.16   Rustavi  
6. Berdzenishvili Giorgi 1970 3:00.16   Tonusi  
7. Barkhudarov Dmitri   2006 3:05.40   Tonusi